>

1 Kasım 2012

21. Ve 22. Haftalar

Zaman öyle hızlı akıp geçiyor ki bunu ancak geriye dönüp baktığımız zaman anlayabiliyoruz. Gün itibariyle 22+ 1 günlük hamileyim.  Bebeğim ve ben büyük hızla büyüyoruz sanırım…  Basküldeki rakam bunu gösteriyor gibi… çok hızlı kilo almaya başladım.  Umarım bu yine gebelik şekerinin belirtisi değildir.  Onun dışında şiddetli baş ağrılarım var. Doktorum çok sıkışırsam içebileceğim bir ağrı kesici önerdi fakat içince de rahat edemiyorum. Bilirsiniz, biz annelerde öyle büyük bir koruma içgüdüsü var ki… söz konusu kendimiz olsak bile engel olamıyoruz.
Zaman zaman ateş basmalarım olsa da, uzayıp giden yaz günleri sayesinde kızlarımla güneşin tadını çıkarıyoruz. J Malum gebeler ve çocuklar için D vitamini çok önemli.  
Bugün, kah oturup kah kalkarak yazlıklar ve kışlıkları ayırdım. Kızımın geçen sene içinde kaybolduğu pijama takımları bu yıl üzerine olmuyor.  Bu duruma öyle duygulandım ki… Ameliyathane de yanıma getirdikleri anı anımsadım. Bu satırları yazarken dahi ağlamaktan alıkoyamıyorum kendimi. Minicikti; kucaklamaya, öpmeye kıyamıyorduk… Şimdi ise tabir-i caizse tam bir laf ebesi kocaman bir kız var.  
Bir kez daha aynı duyguları yaşadığım ve yaşayacağım için kendimi şanslı hissediyorum.  Bu arada miniğimize bir şeyler almaya başladık. İdil Baby’den minicik bir yelek. J
Gelecek hafta doktor kontrolümüz var. Ayrıntılı olarak incelenecek minik kızım. Umarım şimdiye kadar olduğu gibi yine gülen gözlerle ayrılırız…

13 yorum:

 1. iki kız annesi olacak olmak çok güzel bir duygu olsa gerek

  hayırlısıyla gelsin..

  YanıtlaSil
 2. Yazdıklarını okuyunca kendi hamileliğim geldi aklıma, gerçekten zaman hızla akıyor..
  Canım inşallah çok mutlu ayrılırsınız doktorun yanından ve sizi ömür boyu çok çok mutlu eder minik hanım ve ablası:)

  YanıtlaSil
 3. Bende 11+ 5 günlük hamileyim.7 yaşındaki oğlumdan sonra yeni bir heyecanla bebişimizi bekliyoruz.
  Allah sizinde yavrunuzu sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin:)

  YanıtlaSil
 4. :)Çok duygulandım.Allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin:D

  YanıtlaSil
 5. allah hayırlısı ıle kucagına almak nasıp etsın. okurken bıle duygulandım

  YanıtlaSil
 6. sağlıkla gelsin minik kız; iki kız onlar büyüyünce çok güzel olucaklar,ne kadar şanslı olduklarını söyleyip sana teşekkür edecekler ne güzel:))

  YanıtlaSil
 7. büyük kızın kaç yasında merak ettim? kızına bir kız kardes gelmesine cok sevindim kız cocugu yalnız olmuyor muhakkak can yoldası bir kız kardeş şart
  güzel aberlerle dön inş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2.5 yaşında. Aralarında 3 yaş olacak. :)2010 ve 2013 model :D

   Sil
 8. yolun yarısına gelmişin bundan sonrası hızlıca geçer gider.. tadını çıkar kuzum..

  YanıtlaSil
 9. Güzel yorumlarınız ve dilekleriniz için çok teşekkür ederim. :)

  YanıtlaSil
 10. sağlıkla bebeğine kavuşmanı dilerim...

  YanıtlaSil
 11. Gerçekten de hızlı geçiyor zaman, başlarda hah bebişim bu hafta çilek kadar, bu hafta portakal kadar derken resmen bildiğin bebek oldu şimdi, çıkmayı bekliyo dışarı :)
  Güzel haberlerle geliceksin inşallah ayrıntılıdan da, iki prensesin olucak, valla süper, çok şanslısın gerçekten de :)

  YanıtlaSil